Historie

Vítejte na stránkách Vinařství Strapina. Naše rodina vinaří v Pavlově již několik generací. Základní kámen vinařství položil děda František, který se v Pavlově po konci II. světové války usadil a začal se učit vinohradnickému a vinařskému řemeslu od starousedlíků. Zkušenosti pak předal svému synovi Zdeňku Strapinovi, který je prvním občanem narozeným v Pavlově po II. světové válce.

Ten v roce 1966 vyrobil své první víno. Následně koupil a zrekonstruoval historický sklep na Vinařské ulici v Pavlově a založil tak vlastní vinařství.

Zdeněk Strapina si doplnil teoretické vzdělání na Vinařské škole ve Valticích. V praxi následně obhospodařoval 150ha vinic ve zdejší zemědělské společnosti. Současně budoval a rozvíjel naše vinařství a především vtiskl charakteristickou tvář a nezaměnitelný rukopis našim vínům. Vinohradnictví a vinařství se stalo jeho celoživotní vášní a koníčkem. Nyní si užívá zaslouženého důchodu a pomáhá při dalším rozvoji vinařství svému synovi Zdeňku Strapinovi mladšímu, který vystudoval Vinohradnictví a vinařství na Mendelově univerzitě v Brně.